MC Gey

Člověk s prapodivným jménem a ještě prapodivnějšími texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Originalita a nepředvídatelnost, to je MC Gey.

Gey s rapem začal v roce 1999, vážnější pokusy pak příšly v roce 2005 s partou Actionday Crew. Rok 2010 přinesl první sólo desku Turbulence negativních dobrot, která je v podstatě sbírkou starších nevydaných nahrávek. Rok na to se Gey náhodně potkal s Fattem a výsledkem tohoto setkání je společné album s názvem Imaginarium naprosto běžných podivností, díky kterému se MC Gey stal právoplatným členem Ty Nikdy. V roce 2014 navazuje tato dvojice druhým albem Opičí Král Vrací Úder. Rok 2016 byl pro Geye přelomový, protože vydal kritikou ceněné album Rap-Life, které v roce 2020 pokračuje do alba Rap-life: Epizoda 2. Obě desky kompletně produkoval Geyův parťák Krudanze

Protože souběžně s rapem se MC Gey dlouhou dobu věnuje i produkci beatů, svou další desku se rozhodl kompletně vyprodukovat sám. A tak po několikaletém úsilí ve studiu vychází v březnu 2023 jeho nejnovější album O tatínkovi, který usnul. Na první poslech je patrný obrovský posun od dřívější nadsázky k mnohem vážnějším a osobnějším tématům. To se ukázalo jako krok správným směrem, jelikož MC Gey za svou nejnovější desku získal cenu Akademie populární hudby v podobě sošky zlatého Anděla v kategorii rap.

Kromě rapu se MC Gey věnuje ilustraci, grafickému designu a psaní povídek a básní. Mimo to je také autorem dnes již legendárního Trika vod hoven.

SpotifyInstagramBandcamp | Behance