Paulie Garand

Paulie Garand, vlastním jménem Pavel Harant (* 17. října 1987, Liberec, Československo) je český rapper, producent a režisér.

Po pár letech tvoření hudby do šuplíku se poprvé zapsal do širšího povědomí demem Mozoly (2006). Poté následovala éra s kapelou BPM, se kterou vydal desky Slova (2007) a Horizonty (2009). Poslední jmenovaná navíc získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip-Hop a RnB. Po komerčním úspěchu obou alb se členové BPM rozhodli fungovat sólo a Paulie se nedlouho na to dostává k vydavatelství Ty Nikdy Label.

Doposud Paulie vydal 9 sólových alb: Harant (2010), V hlavní roli (2012), Molo (2014), Boomerang (2015), Nirvana (2017) , DANK (2018), Mezi prsty (2020), Monology (2020) a Amonit (2022), k nimž se nedávno připojilo nové EP Nahoru na dno (2024). Všechny desky se vyznačují Paulieho osobitým stylem kombinující různorodou mozaiku nálad a atmosfér. Od vážných skladeb, přes kritiku až po odlehčená témata. Mezi jeho nejznámější skladby patří například Návraty, La Familia, Boomerang, Starkids, Kolem stolu, Pavučina lží, Reason, Play, Runway, Harantstrasse, Forma a další.

Paulie je specifický svým projevem a stylem ukotveném v lyrickém indie rapu, který je protkaný až nečekaně upřímnými zpověďmi, niternými tématy, vděčností i ryzí láskou k hudbě. Jeho pohled na svět utvářely umělecké školy a skateboarding, který považuje dodnes za svou životní lásku.

Kromě rapu a produkce se Paulie věnuje filmařině a natáčení videoklipů. Navíc je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand, kterou založil v roce 2013.

SpotifyFacebook | Instagram | Twitter