DTonate o účasti na Red Bull Bass Camp

Nejnovější Ty Nikdy jezdec DTonate se nedávno zúčastnil jako jeden ze 14 vybraných domácích českých a slovenských producentů a hudebníků projektu Red Bull Music Academy Bass Camp, který proběhl v únoru v Bratislavě. A protože akce podobného charakteru jsou u nás dost ojedinělé, zeptali jsme se DTonatea na pár věcí ve spojitosti jak s Bass Campem, tak s novou deskou.V čem ti přišel projekt Red Bull Bass Camp výjimečný? Cítíš například, že tě účast nějakým způsobem posunula v celkovém přemýšlení nad muzikou a postupy v produkování?

Vyjimecny asi v tom, ze vznikl a ze byl po vsech strankach super. Nemyslim si, ze by to melo zasadni vliv na to, jak veci delam, ale zejmena kde a s kym. Dokonce jsem uz zosnoval presun myho domaci studia do soukromyho "coworkingu", kterej mame s Pauserem v Olomouci, prave kvuli pocitu te bezprostrednosti, kterou jsem si na RBMA uzil vrchovate.

-Jak se ti pracovalo s ostatními kolegy? Z celého Bass Campu se dostaly ven 3 treky, na kterých se vystřídali skoro všichni účastníci akce. Skladby se navíc objevily na tvém Soundcloudu. Byla tedy celá tato freestyle produkční session tvojí iniciativou?

Da se rict, ze jo. Vzdycky jsem udelal jen zaklad a pak velel cele aranzi, napady jako takovy ale prichazely od ostatnich podle toho, jakou jsem mel over-all vizi. Prvni den to byl drevni funk, druhej den smooth jazz a treti totalni funky ulet s Android Asteroid. Ten treti den to uz ani nebyla studio session, ale normalni party o jednom treku.-Znal si ještě před Bass Campem tvorbu ostatních producentů a hudebníků? Byl někdo, o kom si například předtím nikdy nešlyšel a kdo tě překvapil svým přístupem a muzikou?

Az na zname "kolegy" temer nikoho. Vsichni byli skveli, ale muj osobni favorit byl FVLCRVM diky jedne jedine pecce, kterou se na RBMA uvedl. That's The Way It Is — zvuk na 1000% kompatibilni s myma usima a nic co bych cekal, ze u nas kdy v zivote uslysim.

-V úvodu celého eventu měl každý z účastníků za úkol pustit ostatním vlastní skladbu, která je podle daného hudebníka nejlepší a nejvíce vystihuje jeho tvorbu. Co si pustil a proč?

Pustil jsem posledni singl This Time It's For Real s Martinem Svatkem, protoze to je styl, se kterym bych chtel, aby si me lidi spojovali. S rapovkama diru do sveta neudelas.

-Jak to vypadá s chystanou deskou? Singl s Martinem Svátkem je venku, na co se můžeme těšit dál?

Zrovna na RBMA jsme si stanovili neoficialni deadline pro desku, cili tesit se muzeme na to, ze ji po tech letech vydam. :) Asi bych rad pustil ven klip s nejakym novym singlem, konkretni plan ale zatim prozrazovat nebudu.

Foto: Katarina Bell