FNTM vydává své Cruel Summer EP

Léto sice ještě oficiálně neskončilo, nejen díky datu je ale všem jasné, že svoje nejsilnější období už má za sebou. Jako tečku za obdobím nicnedělání a celkového doplňování sil posílá producent FNTM další z řady instrumentálních EP, které tentokrát dostalo název Cruel Summer.


Stejně jako u předchozího počinu Gameplay EP se Cruel Summer točí kolem experimentálního elektronického zvuku. Ve čtyřech skladbách jde nejčastěji slyšet ovlivnění ostrovní hudební scénou. Dub, grime, uk garage a další jsou jen zlomek inspirace, které FNTM ve svých produkcích přetváří do vlastní originální podoby. Ať už se jedná o poslechové a náročnější skladby Finally a Which Way či o spíše taneční kousky Sirens a titulní Cruel Summer, tak se jejich autor vždy snaží přijít s osobitým a unikátním stylem a zvukem, který sice vychází z aktuálních hudebních trendů, v konečném důsledku se jim však oklikou vyhýbá. Od EP tak fanoušci mohou očekávat cokoli, jen ne stále ten stejný kolotoč zaběhnutých hudebních postupů.


Pokud se od posledního EP něco nezměnilo, tak jsou to lidé, se kterými FNTM spolupracuje. EP vychází jako free net release pod domovským labelem Ty Nikdy, o finální zvukový mastering se postaral TomGargle & Expel aka Gaex, obal k EP pak připravil Jakub Žídek z party Nopromo. Pokud vše půjde podle plánu, tak se fanoušci během několika týdnů dočkají také videoklipu. O tom ale někdy jindy.

Cruel Summer EP poskytuje FNTM prostřednictvím labelu Ty Nikdy zdarma ke stažení na Bandcamp profilu vydavatelství či na svém Soundcloud profilu. Během několika dnů se EP objeví taky na iTunes. Cruel Summer je možno najít k poslechu i na Youtube. Stačí si vybrat oblíbený způsob přehrání a užít si poslech. Přejeme příjemnou zábavu.