Idea má třetí singl z chystané desky

Do vydání desky Daleko blíž, kterou připravuje otec labelu Ty NikdyIdea, zbývá několik týdnů a po singlech Pod zem a Bezvětří je tak čas na singl poslední. Ten nese název Uhasit oheň a kromě Idey se na něm podíleli producent Inphy, DJ AKA a zpěvačka Zdenka Predná.

Výběr právě tohoto singlu objasňuje Idea ve stručnosti takto: „Tohle je pro mě jedna z nejlepších věcí z desky. Klidná, melancholická, s textem, který totálně reflektuje moje dosavadní kroky - i kroky do budoucna. Pro mě určitě nejlepší beat od Inphyho za jeho kariéru. DJ AKA dodal brutální wordcuty a všechno to podtrhla na vokálech Zdenka Predná.“

Samotná deska vyjde v pondělí 12. listopadu a fanoušci originálních nosičů se u ní opět mohou těšit na neobvykle zpracovaný obal, který mají na svědomí designéři Jak Kloss a Matěj Činčera. Ti v minulosti spolupracovali například na obalech pro desky Dočasně nedostupní od IdeaFatte či Label od Ty Nikdy.

Další neobvyklou záležitostí na albu je fakt, že se na něm nenacházejí žádní rappeři jako hosté. V nadpoloviční většině skladeb však hostuje slovenská vokalistka Zdenka Predná a jako instrumentální host se v jedné skladbě objeví taky Radimo z kapely Champion Sound. Posluchači, kteří pořád ctí poctivý DJing, si navíc přijdou na své díky precizním wordcutům, o které se postarali DJs Fatte, AKA, Maztah, Vec a Metys. Náladu alba pak dotvořili producenti Fatte, Inphy, Dubas, Dtonate, Peko a Bonus.

Na začátku listopadu pak budou na našem webu k desce spuštěny předobjednávky, které podpoří také jedno speciální překvapení. Prozatím ale sledujte tracklist a poslouchejte nový singl.

 

Idea – Daleko blíž (Vychází 12. 11. 2012 pod Ty Nikdy)

1.       Bezvětří (Prod. Inphy)

2.       Pod zem + DJ Fatte (Prod. DJ Fatte)

3.       Důchodce (Prod. Dubas)

4.       Uhasit oheň + DJ AKA (Prod. Inphy)

5.       Adam + Zdenka Predná (Prod. Dtonate)

6.       Mantinely + DJ Metys (Prod. Inphy)

7.       Střepy z minulosti + DJ Fatte (Prod. DJ Fatte)

8.       Zloděj stínů + DJ Maztah (Prod. Inphy)

9.       Superhrdina + DJ Vec (Prod. Peko)

10.   Nikdy víc + Zdenka Predná, DJ Fatte (Prod. Dubas)

11.   Poslední + Radimo (Prod. Bonus)