IDEA: O BEATECH A LIDECH ALBUM JE VENKU

Album O beatech a lidech, tedy přesněji 16 beatů a 25 hostujících lidí, dával Idea ve svém žižkovském studiu dohromady během posledního roku a půl. Samotný nápad na dílo tohoto formátu se ovšem zrodil již mnohem dříve. „Vždycky jsem si chtěl postavit svůj vlastní projekt od A do Z, komplet včetně aranží a všech beatů.", říká o albu sám autor. Fakt, že se album ve vinylové podobě podařilo vyprodat ještě před datem vydání svědčí o tom, že se Idea vydal správným směrem.

Na mikrofonu se vystřídalo mnoho známých hlasů i docela nových objevů. Mezi jinými například věhlasná zpěvačka Jana Kirschner, lyričtí poeti Modré Hory, či tvrdý rap v podání dvojky Karlo & Koky z Milion+. Samozřejmostí jsou sloky od labelových kolegů MC GeyeResta, Martina Matyse a Boy Wondera a takovým malým překvapením budiž Dědek z legendární oldschoolové kapely 6Polnic, jedné z vůbec prvních hiphopových formací u nás, který se na mikrofon vrátil po téměř dvou dekádách tvůrčího spánku. Jak již bylo řečeno, všechny beaty na albu vyprodukoval Idea sám, ovšem svými hudebními party přispěli například kytarista Jozef Rezník, producent Magenta, či multiinstrumentalista Radimo. Jak se povedlo zkombinovat pestrou škálu hostů z mnoha žánrů a subkultur do jediného uceleného konceptu se můžete nyní na vlastní uši přesvědčit i vy.

Pár slov závěrem přímo od tvůrce:
„Miluju tu chemii mezi mnou, hostem a beatem, jak to funguje nebo nefunguje, jak to nakonec skončí a přetavíme to do tracku. I když někde nerapuju, o to víc jsem tam v instrumentálu a na všech věcech jistým způsobem jsem. Dělat projekt v tolika lidech je pro mě ve finále hlavně o respektu, toleranci, kompromisech, důvěře a hlavně o lásce.

Album vychází 12.3.2021 u Ty Nikdy Records.

Celé album můžeš poslouchat na digitálních platformách zde