IDEA - PULS

Ihned po odeslání alba Tempo na finální mastering začal Idea pracovat na novém projektu, který by na něj koncepčně přímo navazoval. To se psal rok 2019. Pak ale přišel covid a celý svět se na dva roky obrátil vzhůru nohama a tak šlo nové album spát, protože nebylo jasné, kdy se opět budou moci uskutečnít koncerty podle Ideových představ - bez livestreamů, v klubech a s odpovídající videoprojekcí. Prostor místo něj dostalo "karanténní" album O beatech a lidech. Na začátku roku 2022 se ale neomezené mejdany vrátily a tak uzrál čas vrátit se i k projektu jménem Puls...


Jak již bylo řečeno, Puls přímo navazuje na Tempo, a to nejen promyšleným vizuálním konceptem, ale například i faktem, že Idea tentokrát (oproti albu O.B.A.L.) neprodukoval ani jeden beat.

"Na Pulsu jsem se nechal vést především náladou beatů. Témata a motivy se vytvářely naprosto přirozeně, o ničem jsem hlouběji nepřemýšlel a nic si  dopředu neplánoval, či neidealizoval.", vysvětluje Idea svůj aplikovaný tvůrčí proces.

Hudební stránku věci Idea svěřil především novým, neotřelým a neoposlouchaným producentským jménům a jejich vkusu (s výjimkou v podobě osvědčených Fallgrapp a dvorního Ty Nikdy producenta Inphyho). Produkce dodal například turntablista a experimentátor Biomat, dvojice záhadných all caps jmen - slovenský LVCIFER a vídeňák MNPHB, nebo domácí DJ Puuu a.k.a. Raw Honey.


V oddělení vokálních hostů nesmí již téměř tradičně chybět Jana Kirschner, jež je v Ideově společnosti vždy jistotu nevšedního collabo tracku. To samé ostatně platí i o naší oblíbené Hellwaně (zde v tracku Hood). Dále uslyšíme mladé vycházející hvězdy Annet X & Tea Sofia a seznam hostů uzavírá Nora Ibsenová z kapely Fallgrapp ve skladbě Jsme, poslední položce 12ti-členného tracklistu.


Závěrem Idea dodává: "Na albu Puls se podařilo skvěle propojit různé styly a nálady beatů i vokálů i témat. Myslím, že jsme společně s celou partou, co se na desce podílela, udělali kus práce."

Album Puls má svou živou premiéru již za sebou, ten opravdový live zážitek nás ale čeká 24.3. na brněnské Flédě, kam Idea vyrazí svou novou desku pokřtít ve společnosti MC Geye. Další města budou v průběhu roku 2023 následovat. Ve vinylové i CD podobě je Puls k dostání na Ty Nikdy Shopu a k poslechu samozřejmě na všech digitálních platformách.