IF A JEJICH GARDENPARTY SKONČILA. JAK?


“Co kdybysme udělali tour po zahradách lidí?” Tohle byla prvotní myšlenka pár let dozadu. Prostě si vybrat zahrady podle fotek, nedělat kolem toho moc haló, přijet k lidem, nechat se pohostit, na oplátku je pohostit IF koncertem. Udělali jsme videopzvánku, která vybízela lidi k tomu, aby poslali na e-mail fotky svých zahrad. No a tu nejlepší jsme vybrali, easy. Přišlo nespočet fotek i ze Slovenska, za to dík. My jsme nakonec vybrali města, kam až tak často (nebo nikdy) nejezdíme hrát, aby ta hra byla spravedlivá. Nápad na celou Gardenparty tour byl super, ale realizace těžší. Proto díky všem, co nás teď supportli a díky nim to taky mohlo proběhnout. 

18. 7. Zlín / Celá výprava vyrazila na start do Zlína ve složení IF, Katarina Bell jako fotografka & Ošlemén, naše pravá ruka. Jelikož jsme tamního hostitele Waldu znali, pohostil nás se svým bratrem skvělým burgrem a domácí pálenkou. Ve Zlíně byl asi rekordní počet mimin, naše základna fanoušků je prostě dospělá, haha.

19. 7. Brno / Dojeli jsme do vesničky Milešovice u Brna. Petra, naše hostitelka, si ten koncert hrozně přála. A, stejně jako zbytek hostitelů, do posledního dne nevěřili, že fakt dorazíme. Paní maminka byla plná energie a nadšení (možná měla větší hype než její dcera). Pohostila nás super špízem s kurva NEJLEPŠÍ domácí tatarkou, co jsem kdy měl. Přišel i tajemný soused, co pomáhal s čím šlo, no potom to rozbalil na Gangstarr jako by mu bylo 20 a v rytmu samby notoval Guruovi do jeho punchlines. 

20. 7. Jindřichův Hradec / Otevřeli se brány super baráku v Jindřichově Hradci a přivítala nás nejmilejší Valentýna, která už na obří zahradě měla pár kámošů a rozjížděl se gril. Extra starostlivá hostitelka prej informovala sousedy, lidí bylo asi nejvíc za celou tour, takže párty mohla začít. Ten den svítílo nejintenzivnější slunce, takže jsem při show 2x umřel. Ta zkušenost byla ale skvělá, hrát i pro 20 lidí bylo fakt mnohem těžší než pro 2000 na fesťáku. Slyšeli totiž každou věc stokrát intenzivnějc. Show proběhla skvěle, dostali jsme hype a párty pokračovala nekonečným grilováním, focením se a zábavou. 22:15 přijeli fízlové, zeslabili jsme jim to na chvíli, sousedka zhasla a rozjeli jsme to dál. 

21. 7. Havlíčkův Brod / Jirka z Havlíčkova Brodu nás přivítal na super zahradě v podstatě uprostřed města. Na vedlejší zahradě měl nejspíš otec se synem grilovací odpoledne, které ale skončilo v momentě když jsme tam přijeli my. Bavilo mě, jak každá party vypadala na začátku tak opatrně, hlavně tady. Co se ale stalo, když Fatte začal pouštět zla, jsem nepochopil. Vzal jsem mic, parta se přepla do módu alkohol & rap a jelo to. Hype, nemohl jsem to nechat tak a postupem času jsem u všech shows dával volume doprava. Tohle byla určitě nejlepší show s živou partou. 

22. 7. Příbram / Tak tady jsem snad ani nikdy nehrál. Sraz u pumpy, přichází Tony a místní homeboys. Kousek od silnice vedla cestička do zahrádkářské kolonie. Zahrada vedle zahrady, no, my jsme se nacházeli mezi rodinkou co uspávala dítě a pánem, co nám při slovech “raz, dva” do micu začal vysvětlovat, že tohle snad nemyslíme vážně. Místní boys, posilněni démonem začali vyřvávat, že to “kurva myslíme vážně” a že je to všechno v pořádku. Pán stál čím dál tím víc na straně skupiny “antifanoušek”, tak jsem za ním šel. “Tyvole, my jsme taky hráli Uriáše, když sme byli mladý” - takže problém vyřešen. Vedle gramců byla trampolína a Rap byl ve vzduchu. Skvělá show a super hype od lidí!

23. 7. Praha / Praha není jenom most a hrad, ale taky Anička a její zahrada a naprosto skvělá vila. Tahle party byla poslední, byla přes den, nad náma mraky. V nafukovacím bazénu chillovaly Svijany a vedle rodinná želva. Rodiče pryč, všude kolem sousedi co asi nenabíhali před rokem do obchodů pro naše album “Rap”. Koncert byl úplně stejný jako všude jinde, je jedno kolik přede mnou sedělo / stálo lidí. Prostě IF. Bylo zvláštní, jak jsme to všechno s klidem zvládli, hlas fungoval nadmíru skvěle, někdo stál při nás. Dorapoval jsem “Díky nám”, která uzavírala všechny playlisty, Fatte chvíli hrál, soused začal řvát a začalo chcát. Rozdali jsme checky a zabouchli jsme dveře od dodávky a já jsem vyrazil směr Chorvatsko. 

Díky ještě jednou všem za to, že uspořádali pro kámoše tenhle super večírek. Díky Fatteovi a posádce, že to nakonec dali. Myslím, že na to společně nikdy nezapomenem. Tak snad příští rok!

Díky Footshopu, Vansu a Redbullu za lásku. 

Foto: Katarína Bell (katarinabell.com)
Video: Ovar Maryško