IF: STOP PLAY JE VENKU.


Deska STOP PLAY, která je již pátým studiovým albem dua IF (Idea & producent DJ Fatte), navazuje na předchozí album hlavně svojí upřímností a strikcí. To je jeden z hlavních důvodů, proč si k ní posluchači nachází cestu. Nejde však o zbytečnou hysterii, ale o pokračování jednoho příběhu.

“I když deska může působit agresivně, ve skutečnosti je to fakt jenom moje další zpověď. Reaguje na to, co se stalo od poslední desky. Hlavní roli hrajou views a čísla obecně, je potřeba zase začít hudbu dělat a poslouchat doopravdy. Album reaguje na svět kolem mě. A ten tvoří z 90 procent hudba. Nesnáším, když v ní figuruje hloupost a čísla,” říká rapper Idea, který stojí za konceptem desky.

STOP PLAY: Spotify / iTunes / Bandcamp

KOUPIT ALBUM: Ty Nikdy Shop / ArtAttack / Ruka Hore


RAP svým způsobem pro IF nastolil směr, kterým se dnes skupina ubírá a STOP PLAY je jakýmsi jeho pokračovatelem. Největší rozdíl mezi oběma alby je v počtu v hostů: zatímco předchozí deska překypovala hostovačkami, na STOP PLAY je jich minimum. Po boku Idey se na mikrofonu představí VR (Václav Rouček z VR/Nobody) a kolega Boy Wonder.

Za grafickým zpracováním desky STOP PLAY stojí - stejně jako v případě předchozího alba RAP - stojí Jan Kloss aka Zerwox. Cover je jasný a rozpoznatelný, barvy se tentokrát naprosto vymykají konvenčnímu způsobu, který dnes používají tuzemské kapely. Fotografie má na svědomí Katarína Bell. Grafika je navíc propojena a dotažena do všech jednotlivostí - ve stejném duchu se tak nesou klipy, tiskoviny a merch.

K CD se opět připojil vinyl a nově kazeta. Všechny tyto skutečnosti si můžete pořídit na webu labelu.