MC GEY - O TATÍNKOVI, KTERÝ USNUL

V roce 2020 se v mysli MC Geye zrodila myšlenka vydat album, které by kompletně napsal a vyprodukoval sám. I nelenil tedy, pustil se do díla a začal opět skládat vlastní beaty, nakupovat mašinky, synťáky a vůbec veškerou techniku k takovému úkolu potřebnou. Nyní, po tříleté tvůrčí činnosti, je album konečně hotovo a vychází pod poetickým názvem "O tatínkovi, který usnul".


"Rok a půl jsem ve volných chvílích dělal hudbu a najednou jsem si uvědomil, že vlastně vůbec nevím, co do toho budu psát. Vždycky jsem měl sklony k lehce patetickým melodiím a ty krásný zvuky synťáků k tomu svádí o to víc.", vzpomíná MC Gey na moment, kdy album začalo dostávat svou koncepční podobu. 

"Přemýšlel jsem co zas vymyslím vtipnýho, abych lidi pobavil, ale nebyla moc vtipná doba a člověk najednou přemýšlel nad úplně jinýma věcma, než jak v rýmech naložit wack mcs a po stopadesátý opakovat, že jsem top. Do toho se nám postupně narodily 3 další děti. Takže jsem se rozhodl, že udělám něco, co si budou moct kluci pustit až budou starší, odnýst si z toho aspoň nějaký základní hodnoty a říct si, že táta nebyl úplnej ko*ot."

Soudě dle prvních ohlasů na desku se tento přístup ukázal jako správný.


Album "O tatínkovi, který usnul" je k poslechu na YouTube, i všech digitálních platformách, na našem e-shopu k dostání v CD formě a v podobě vinylu vyjde již zanedlouho.K desce bude samozřejmě patřit i Turné na dobrou noc, které odstartuje křtem na brněnské Flédě již v pátek 24.3.