Paulie Garand s novým videosinglem Kotvim

Paulie Garand. Rapper a hudební producent z Liberce, třetina uskupení BPM a jeden z nejaktivnějších článků vydavatelství Ty Nikdy. Autor dvou BPM desek a tří vlastních sólo alb - Mozoly, Harant a V hlavní roli. Poslední jmenované sólo se navíc nedočkalo ještě ani svých prvních narozenin a z liberecké líhně talentů už se ozývají zprávy o nové desce. Tu chystá Paulie společně se svým dlouholetým kolegou a neméně talentovaným producentem, který si říká Kenny Rough. Z prozatím bezejmenné připravované desky nám její autoři jako první servírují videosingl s názvem Kotvim.


Jestli poslední deska V hlavní roli začínala tam, kde Paulie ukončil své album Harant, tak nadcházející počin zpovzdálí sleduje oba zmíněné nosiče a přetváří je do aktuální podoby korespondující s Paulieho věkem, vkusem a vlivem okolí. Problémy a témata z Haranta se nezměnily, přidaly se k nim však ještě stovky dalších věcí, se kterými se Paulie Garand musí potýkat a které se tak promítají nejen do jeho textů, ale do celkového vnímání muziky. Pořád je to hip hop, kterému nechybí přirozená drzost a machovství, s přibývajícím věkem ale přibývají i reálné problémy. A právě mezi těmi Paulie dennodenně proplouvá na svojí cestě za pomyslný obzor. Čas od času je však třeba zakotvit a nabrat síly, a právě o tom pojednává první videosingl.


Kotvim je ódou na domov. Na místo, kde se po všech krátkých i dlouhých cestách vrací většina z nás a kde nacházíme zasloužený klid a pohodu. A právě tato nálada doslova číší jak ze samotné skladby, tak i z přiloženého vizuálu. O ten se postaral kameraman Kuba Šimůnek, autor například dalšího Paulieho videa Pavučina lží. Střih a postprodukci si, jak už to bývá zvykem, obstaral Paulie Garand sám. Doprovodné vokály a kytary pak mají na svědomí členové spřízněné hardcore kapely Skywalker.

Ještě než se však navždy uzavře období desky V hlavní roli, objede Paulie Garand Česko a Slovensko na chystané podzimní V hlavní roli tour, na které mu budou asistovat Kenny Rough a vokalista Jakub Děkan. Bližší informace o turné přineseme již velmi brzy.

Nyní si však užijte video Kotvim a těšte se na nové album. Paulie Garand x Kenny Rough – únor 2014.