PREZIDENT LOURAJDER STVOŘIL OPUS MAGNUM 2

Je to venku. Nové album Prezidenta Lourajdera s předlouhým latinským názvem INTERREGNUM: Opus Magnum 2 volně navazuje na předchozí opus z roku 2021. Roky skládání, psaní a vymýšlení se vyplatily a Plou představuje (dle svých slov) soundtrack k podzimně-zimnímu shonu, úzkostem a depresím, které s sebou toto období přináší..."Interregnum je zábavný park bez zábavy. Čierne zrkadlo mysle plné neatraktívnych atrakcií. Interregnum je bezvládie, cirkus kde nič nedáva zmysel. Časová os sa tu rozpadla, s hlavami kráľov hráme futbal. Vodcov sme stratili dávno a pomocnú ruku nám podáva fraktál."
, říká o novém albu Plou s nadsázkou sobě vlastní.


"Kto mohol, ten utiekol. Kto nestihol utiecť zmenil sa na ladvinku revízora, fľašu z Lídla alebo na ministerku kultúry. Všetko horí. V kostole tancujú čerti, Ježiš drtí automaty, továreň je tu vševidiaci Boh. A my spolu sedíme na horskej dráhe a jazdíme cez to všetko. Je to šialené, čudné, smutné a krásne. Držte si klobúky, prichádza
Interregnum!"


Jak už je v prezidentské konstrukční kanceláři dobrým zvykem, veškeré beaty složil Plou sám a k tomu tentokrát přidal i své vlastní skreče. Na mikrofón si přizval hostů jen poskrovnu, o to pečlivějším výběrem se však album může pyšnit. Svou nezaměnitelnou hru slov tu rozjede Kato z Prago Union v tracku "Držte Si Klobúky", Boy Wonder přidá něco k tématu "Hlupák" a své rýmy o počasí představí i Dusan Vlk a Fvck_kvlt v písni "Dážď So Snehom". K tomu všemu nám zašeptá Vanessa Weisz, která spolu s Prezidentem vytvoří "Team Tmy".

Grafickou podobu alba má stejně jako minule na starosti hyper-kreativec Matej Mihályi, jež svým osobitým stylem stvořil spektakulární cover art, rozkládácí plakátový booklet i animace.


Na závěr dodejme, že živou podobu nové desky budeme moci okusit již 2.12. v Praze na KovnaFestu a 15.12. v bratislavském klubu Pink Whale.

Album Prezident Lourajder - INTERREGNUM: Opus Magnum 2 je k dispozici na YouTube i všech streamovacích platformách a poslední kusy vinylu jsou ještě k mání na našem e-shopu.