ALBUM RIGOR MORTIZ - POHŘEBNÍ HLÍDKA PRÁVĚ VYŠLO!

Po neskutečných 26 letech konečně spatřuje světlo světa pokračování kultovní desky Rigor Mortiz – “Až na věky“, kterou Kato, tehdy ještě jako Deph, nahrál coby ponurý vedlejší projekt ke svému - řekněme - komerčněji laděnému Chaozzu, jež právě zažíval období své absolutně největší slávy. Nový dlouhohrající nosič se jmenuje “Pohřební Hlídka“ a vychází právě nyní na Ty Nikdy RecordsJelikož je nám Katova tvorba odjakživa velmi blízká a je pro nás nekonečnou inspirací, je nám obrovskou ctí, že můžeme novou desku představit světu právě my: „Někdy po roce 2010 jsem potkal Kata a říkal mi, že by někdy něco chtěl vydat pod Ty Nikdy, shodli jsme se ale, že Prago Union to nebude. Celou věc jsme X let neřešili a až na podzim roku 2022 přišel s nápadem udělat pokračování projektu Rigor Mortiz. Hned jsem říkal, že do toho půjdu a celá věc se děje. To by mě v 11 letech, kdy jsem předchozí album znal doslova a do písmene nazpaměť, rozhodně nenapadlo.”, říká k historii spolupráce Idea.


Nové album “Pohřební Hlídka“ vlastně pokračuje tam, kde v roce 1997 minulé album skončilo, s tím, že je na něm logicky cítit i přesah a dotek Prago. Co se týče nálady, je snad o kousek uvolněnější a je na něm cítit větší podíl nadsázky, což je vzhledem ke značnému časovému odstupu více než pochopitelné. Já jsem vždycky tak nějak říkal, že doufám, že druhej Rigor už nebude, protože jsem si myslel, že bych se musel cítit stejně na hovno, jako jsem se cejtil, když jsem psal to první. Ve finále jsem ale zjistil, že to vlastně vůbec nemusím, že se na to dá podívat i zvenčí, jakoby s trochu s větším nadhledem.”, vysvětluje Kato svůj poněkud odlišný přístup k tvorbě nového Rigora.


Tracklist skrývá velmi slušnou porci 19ti skladeb, záhrobních témat, která si říkala o zpracování, bylo tedy evidentně dostatek, k čemuž Kato dodává: „Po “Příduhned…“ jsem pokračoval dál v tvorbě a měl jsem za chvíli zase kupu nových beatů. Říkal jsem si, že nový Prago půl roku po těch posledních je možná moc brzo, takže se to vlastně hezky sešlo. No a pak se Putin vydal na to svoje dobrodružství a vrátil téma smrti hodně do popředí zájmu a to byl poslední střípek, abych začal zase chvíli věci vidět pohledem ze světa Rigor Mortiz.”

Beatově je album - jak už je u Kata zvykem - zcela v autorově režii, ovšem na mikrofonu dostalo prostor několik jmen, která mají k Prago i Rigoru historicky blízko, a tak uslyšímě například horrorcore krále Řezníka ze Sodomy Gomory ve skladbě Humorcore, pražské floutky Gambrz Reprs, či jihlavského buldoka Filipa Konvalinku z Pio Squad, který zde využil své horrorcoreové alter-ego Hřbitovní Kvítí.


Pohřební Hlídka v CD podobě je k dostání na Ty Nikdy i Prago Union e-shopech a k poslechu na všech digitálních platformách i YouTube. Zanedlouho se dočká i release v asfaltové formě černého zlata alias vinylu…