Ryes končí u Ty Nikdy. Přečti si jeho vyjádření.

Je to tak, jak stojí v titulku - jeden ze čtyř labelových rapperů - Ryes - končí v Ty Nikdy. Nemá smysl to dále rozebírat, přečti si Richardovo osobní vyjádření sám. My mu pouze přejeme aby se mu v osobním životě vedlo co nejlépe a snad se ještě někdy uvidíme, ať už u piva, nebo za mikrofonem.

"Novinek u mě už poslední dobou nebylo moc, a novinkou asi proto nebude to, že se u mě dít už nic ani nebude. Je zvláštní to psát a ještě víc si to přiznat.

Když jsem psal první texty, indy&wich zrovna vydávali my3 (to je opravdu 2002??!). Byla to super doba. Pomatuju si, že tu zimu mě napadlo začít s rapem. Neznal jsem nikoho. Pak to všechno nějak přešlo přes HBM ke Komathorovi, od Khomatora k Pauliemu, od Paulieho k Pepkovi a s Pepkem už začlo být všechno na úrovni. Nebo tak nějak. Uběhlo dost let no. Uffff.

Jenomže tohle začalo čím dál víc hrát proti mně. Začal jsem mít potřebu vydělávat peníze, dostal jsem práci, a pracuju vlastně v kuse. Kvůli penězům. A jestli mě to baví? Proč si nedokážu udělat čas na rap? Na ty lidi v něm? Baví mě pracovat, chci dokázat hodně svoji prací a dokážu to. Čas na rap nemám pochopitelně kvůli té práci, dělám prostě spoustu hodin, a když nedělám, musím stihnout zařizovat běžné věci. To je prostě fakt. Když to sečtu, zbývá mi čas na 4 hodiny spánku denně. Jsou lidi, co ve stejném prostředí udělají ještě školu, vymyslí přitom milionový startup, naučí se osm jazyků a vychovají tři dcery. Já ne.  

Mám strašně rád lidi v labelu, Pepu za jeho povahu. I když já mám úplně jinou, myslím, že jsme spolu vždycky nějak vyšli. Líbí se mi, že on je profesionál v muzice. Jde cítit, že tím žije a to ze mě nikdy nešlo. Ani jsem nechtěl. Byl jsem raper úplně jinak. Chtěl jsem napsat svoje a uměl jsem napsat dobrou věc, když jsem strávil třeba víkend s partou, naprosto v lihu a v zápalu řešení života. Ne hiphopu, ale problémů obecně. Hodně jsme vždycky řešili problémy a život. Hodně jsem o všem přemýšlel, a proto jsem pak měl co psát. Chtěl jsem potom, aby znalo moje věci víc lidí, aby mě někdo poznal, aby se někdo ztotožnil s mojí hudbou. Chtěl jsem, aby přišlo na můj koncert hodně lidí! A tohle všechno mi umožnil Pepek, je to tak. Díky.

A taky Kenny, díky Kennyho muzice se dostal můj hlas ke spoustě jeho fanoušků. S Kennym kdybych mohl mít kapelu. Bylo by to všechno ještě jinak...Nechci ale víc jmenovat, protože je daleko víc lidí, kterým bych musel poděkovat a pevně věřím, že oni dobře vědí. Je to moje velká část života a nemohl jsem ani dostat víc. Kdybych měl jiný život, živili by mě rodiče nebo bych se dokázal uživit a zbyl by mi čas na rap, pokračoval bych dál. Ale dost výmluv. 

Díky lidem co si koupili moji desku!  Doufám, že splnila to, co jste od ní čekali. A doufám, že spoustu z Vás i překvapila. Udělal jsem dvě a to asi stačí. Možná se uslyšíme někdy hodně v budoucnu.  Ryes se loučí. Teď jsem zase Richard. 

Chybí mi lidi, se kterýma jsem vyrostl. Chybí mi hodně, nepřiznávám si to a budou mi chybět i lidi v rapu, i když jsme se v poslední době moc neviděli. Budou mi chybět i fanoušci. Mějte se super a dělejte víc muziky a super atmosféry na koncertech muzikantů. Pepo, Kenny, TNKD rappas, fantome, TNKD beatmakers. DÍKY!!!!"