Šmejdy & Boy Wonder Blog

Po Inphym a Ideovi se zde objevuje další ze série Ty Nikdy blogů. Tenhle je navíc trochu speciální, protože je dokonce dvojitý. Jeho autorem je Šmejdy a Boy Wonder, kteří popsali zážitky z natáčení prvního klipu z desky Špinavý poet. Samotný klip uvedeme tento pátek ve 20 hodin jak jinak, než na našem webu. Konec úvodu, sleduj blog.

Šmejdy

Před několika dny jsme jako mega sehraná banda dotočili klip na Wonderovu pecku, respektive jsme jednou ranou zmákli dvě mouchy. Jedná se totiž o dost netradiční věc na český a slovenský klipový scéně. Je to filmový dvojpeckový klip s jedním dějem a hereckým obsazením. Natáčení probíhalo pod křídly Ty Nikdy a Dark Hand poklidným tempem pět dní ve městě Olomouc. Všem klipovým tvůrcům přeju zažít takovou příjemnou tvůrčí procedůru.

S úplným prvotním nápadem přišli Wonderko s DJ Spankem za mnu. "Chci potočit dvojklip" , reve na mě Wonderko se Spankom za zády přes email. "Ok ok," brblu, a při tom píšu: " Není problém, porobáme porobáme."

Trnavšťí kumpáni mi poslali dvě pecky z nového alba Špinavý poet, a zbytek nechali na mě. Půlku scénáře jsem napsal  v olomoucké kavárně u espresa s mlíkem a dvěma cukry. Mám rád sladký. Druhou část na východním Slovensku. Scénář kluky z Trnavy nadchnul a Wonderko odepisuje na email, že: "Ty kokotko, toto co je? Už druhýraz si na tom honkám." :D

Štáb na natáčení jsem si nemohl lépe vybrat. Na klipu se podílel zbytek rodiny Dark Hand (Stops, Psyche a Filip Knoll). Stops se postaral se svou slečnou Kačastrofou o rekvizity do klipu (od cigaret Ty Nikdy po Wonderovo tetování airbrushem). Psyche dokumentoval a hlavně nasával atmosféru průběhu natáčení. Filip dělal po celou dobu natáčení asistenta kamery, až se zapotil. Ke kameře a světlům byl naverbován s rukama zrakvenýma, s uměleckým a technickým umem pro film Evelzolter Svelerkel. Kompletní trnavská posádka DJ Spank, Boy Wonder a Andrea se podíleli na výstavbě kulis a pomáhali během celého natáčení, kde se dalo. Wonderko chtěl se sebou vzít i rodiče, ale nedostali se přes hranice. S nabídkou o obsazení rolí dalších postav mi vyhověl herec pan Jaroslav Krejčí a herečka paní Ivana Plíhalová z Moravského divadla v Olomouci. Mega příjemní lidé !!!…

Malá perlička, v tomto projektu Wonderko dostal dvě herecké role. Role jsem napsal ve scénáři přímo na jeho osobu, takže jsem mu hraní trochu ulehčil, ale i tak mě ten klučina mile překvapil. Což je velké plus pro jeho klip. Wonderko podstoupil velmi důkladnou přípravu na své role. Byl odvlečen celým štábem na činohru do Moravského divadla. Kukat, poučit se a následně použít v praxi. Večer jsme spolu probírali mentální stavy a pochody obou postav. No odvtedy Wonderko nemože spávat :D…

Celá post-produkce vznikla na Sicílii ve slunečně špinavém Palermu. Klip tímto speciálním postupem nasál aroma sicilské kávy, která z díla priamo syčí. Cením každý kvalitně natočený klip u nás nebo v zahraničí, tak doufám, že i vy oceníte náš natočený klip do mega archivu Ty Nikdy Labelu a Dark Hand.

Neprestávaj makať…

Boy Wonder

Takže celé to začalo ked sme točili malé promo video " vidíte ma?". Dohodli sme sa (ja a Spank) so Šmejdym, že natočíme dvojklip. Ten mal nápad, že aj ked budeme točiť dva treky, klip zostane jeden, nebude to predelené. Šmejdy poslal scénár po ktorého prečítaní som si naštráchal do pančušiek. Asi mesiac pred natáčaním sme si sparavili výlet do Olomouca obzreť lokality, dať si herkules hamburger a hlavne sme si aj s rejžou dali spraviť zlatý fake zub do klipu. 

Natáčanie bolo úplne mega, premňa najvác popiči skúsenosť. Šmejdy dal dokopy kreatívny tým, ktorý okrem videa po nociach stihli natáčat ešte nejakú svoju halucináciu. Blázni.

Natáčalo sa pať dní od pondelka do piatku, my sme prišli až v utorok, takže niektoré scény, ktoré sa točili bezomňa som vobec nevidel, takže ani sám presne nevim, čo všetko tam bude. Ked sme netočili dávali sme chill, dali sme aj divadlo, nie predstavenie, ale generálku a to som zažil tiež prvý krát. Dávali sme bírko, grilík a brkítos, proste najvačá pohoda.

Som velmi rád, že som mohol stráviť čas s klukama a spolupracovať s ludmi, ktorý vedia čo robia. Profesionálna práca. Svetlá, kamera jede, akce! Dokonca som mal ako nekurák svojho rozpalovača cigarét a aj mejkap maskéru filmových hviezd. Ďakujem všetkým ktorý sa podielali na tvorbe klipu a snád sa ešte niekedy stretneme pri nejakom podobnom fekálnom projekte.

Zdraví Boay Palonder.