STRÝC NORY JE SPACE LOPATA

Figuru jménem Strýc Nory jsme poprvé zaregistrovali na remixu Painova tracku Nemám čas, kde pronesl památnou větu "Muj hood mě nesnáší, a to je dobrá práce." Hned bylo jasné, že se v něm skrývá velký potenciál, takže zanedlouho přišlo společné EP s Ideou, které zrodilo banger Z.M.R.D. a práce na dalších spoplečných věcech nakonec vyústila v dlouhohrající desku s poetickým názvem Space Lopata, jenž vychází právě dnes."Po prvním EP Strýc Nory x Idea se nabízelo udělat další tracky a dál spolupracovat. Nehrotili jsme to, ale všechno šlo strašně rychle. Ukázal beaty zle a já dal na místě nějaký texty z poznámek. Znělo to dobře a já hned vyfasoval další beaty, do kterých už jsem psal přímo. Za čtyři studio sessions jsme měli v podstatě nahraný album..." říká Strýc o vývoji spolupráce s Ty Nikdy Label bossem Ideou, a dodává: "Přál jsem si držet v rukou svůj debutovej projekt a chtěl sledovat, co udělá s lidma. Taky jsem měl šanci vidět tu práci a úsilí, co tomu Idea věnuje a dost mi to dalo. Poznal jsem lidi a pobavil se zle. Je to pro mě rapový zadostiučinění."


Jak již bylo řečeno, beaty na celé album obstaral sám Idea a jedná se o jeden z jeho doposud největších producentských projektů: "Moc pro ostatní lidi neprodukuju, a už vůbec ne celé desky. Tohle byla velká shoda náhod, nakonec je z toho Noryho debutové album. Řekl jsem si, že když už tomu věnuju konstatní energii a je to z poloviny i můj projekt, tak chci aby to vyšlo na CD i vinylu. Přizval jsem tam v podstatě svůj team, který se mnou už léta spolupracuje, Nory je v dobrých rukou."

Jen dodejme, že "team" na desce tvoří kytarista Jozef Reznik, dechový mistr Radimo z Champion Sound a scratchující DJové AKA a Zerwox. Jinak je album v podstatě bez featuringů a rapově čistě v Noryho režii. A to je dobrá práce... Takže co na to hood?


Album Space Lopata k poslechu na všech streamovacích platformách. CD a merchandise objednávej na Ty Nikdy e-shopu a vinyl očekávej v nejbližší době...